Konsolidacja kredytów firmowych Wrocław

Kredyt dla Twojej firmy

Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej wymaga często dużych nakładów finansowych – na lokal, wyposażenie, pierwsze dostawy produktów czy surowców niezbędnych przy produkcji. Przedsiębiorca musi kupić specjalistyczne oprogramowanie księgowe, zatrudnić pracowników. Już na starcie ma on dużo wydatków, których pokrycie z własnych oszczędności może okazać się niemożliwe. W toku prowadzenia działalności także możesz potrzebować dodatkowej gotówki, aby nie dopuścić na przykład do utraty płynności finansowej w wyniku różnych zawirowań na rynku. Banki i firmy pożyczkowe przychodzą Ci z pomocą i proponują:

  • kredyt obrotowy,
  • kredyt inwestycyjny,
  • kredyt dla Twojej firmy w rachunku bieżącym,
  • pożyczkę pozabankową dla przedsiębiorców.

Aby zaciągnąć kredyt firmowy w banku, musisz mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową, a ponadto pozytywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Część banków nie udziela kredytów dla osób indywidualnych prowadzących działalność gospodarczą, jeśli nie mają one odpowiedniego stażu rynkowego, który może wynosić nawet minimum 12 miesięcy. Są jednak i takie instytucje bankowe, które pozwalają na zaciągnięcie kredytu w banku i skorzystanie z usługi kredytowania w rachunku bieżącym już od pierwszego dnia działalności.

Musisz więc zapoznać się z propozycjami kredytowymi i wybrać najlepsze oferty bankowe albo też zaciągnąć pożyczkę dla firmy w instytucji pozabankowej. Jeśli Twoja zdolność kredytowa na to pozwala, uzyskać możesz kilka kredytów czy pożyczek do spłaty. W takiej sytuacji finansowej możesz łatwo popaść w tarapaty, co mogłoby zagrozić istnieniu Twojej firmy. Dlatego zastanów się, czy nie warto przeprowadzić konsolidacji kredytów firmowych.

Złóż wniosek online

Wystarczy, że złożysz wniosek kredytowy za naszym pośrednictwem, by uzyskać najlepsze oferty na kredyty pozwalające na połączenie dotychczas spłacanych kredytów firmowych.

Na czym polega konsolidacja kredytów firmowych?

Najczęściej w kontekście kredytów konsolidacyjnych mówi się o połączeniu ze sobą różnych kredytów konsumenckich: kredytu gotówkowego, hipotecznego, zobowiązania wynikającego z kart kredytowych czy kredytu udzielonego w koncie oraz pożyczki pozabankowej. Niemniej kredyt konsolidacyjny może skumulować w jedno zobowiązanie, w jednym banku, również zobowiązania firmowe. Jeśli korzystasz jako przedsiębiorca z kredytu hipotecznego, który zaciągnąłeś np. na budowę siedziby swojej firmy albo masz i inne usługi finansowe, których spłata wyraźnie Ci ciąży, zastanów się nad ubieganiem się o kredyt konsolidacyjny. We Wrocławiu jak najbardziej możemy Ci w tym pomóc.

Kredyt konsolidacyjny spowoduje, że zsumują się Twoje zobowiązania finansowe – kredyt gotówkowy dla firm, kredyty obrotowe czy inwestycyjne. Jeśli tylko zdolność Twojej firmy na to pozwoli, pozbędziesz się wielu długów, na korzyść jednego kredytu konsolidacyjnego, z niższą ratą miesięczną oraz korzystnymi warunkami. Jego rzeczywista roczna stopa oprocentowania może być na tyle niska, że wyraźnie odczujesz ulgę finansową.

Co osiągniesz dzięki konsolidacji kredytów firmowych?

Banki i firmy pożyczkowe przy oferowaniu kredytów dla nowych firm wiele ryzykują. Nie wiedzą, czy ich klienci utrzymają się na rynku i nie będą musieli zamykać swojej działalności. Dlatego umowy kredytowe i pożyczki udostępniane na podstawie umów pożyczkowych, muszą uwzględniać zwiększone ryzyko braku spłaty kredytu. Młode firmy płacić mogą więcej za udzielane zobowiązania, dlatego ich zamiana na jeden kredyt pozwalający na spłatę wcześniej zaciągniętych jak najbardziej może być dla kredytobiorców firmowych opłacalna.

Przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego na spłatę firmowych kredytów sprawdź, czy całkowita kwota pokryje Twoje wcześniejsze zobowiązania z banków i firm pożyczkowych oraz jaki oferowany jest okres spłaty łącznego kredytu. Jeśli termin będzie bardzo wydłużony, rata miesięczna co prawda spadnie, ale nie dla wszystkich klientów takie rozwiązanie rzeczywiście jest polecane.

Zamieniając kilka drogich kredytów na jeden tańszy kredyt konsolidacyjny, zmniejszysz obciążenie swojego budżetu. Być może bank zdecyduje się skonsolidować również leasing, jaki wziąłeś na swoją firmę. Zawsze sprawdzaj, jakie oprocentowanie i rzeczywista roczna stopa oprocentowania obowiązują dla danej oferty. Złóż wniosek, jeśli będziesz już pewny, że właśnie takiego kredytu konsolidacyjnego szukałeś.

Możemy Ci pomóc w wyborze oferty na kredyt konsolidacyjny. Wrocław i pobliskie miasta obsługują nasi eksperci. Dla naszych partnerów biznesowych przygotujemy ofertę dostosowaną do ich oczekiwań. Nie tylko wypełnimy z Tobą wniosek kredytowy, ale pomożemy Ci także zgromadzić wymagane dokumenty.

Skontaktuj się znami!